Natura Park Natura Park Natura Park Natura Park Natura Park
2016.04.12
Inspiracje ślubne: Bielizna ślubna - jak prawidłowo ją dobrać?

Bielizna ślubna

 

Bielizna pod suknię  to obowiązkowy element kreacji ślubnej. Wybór jej rodzaju, w szczególności stanika, który jest tu najistotniejszym elementem powinnaś zostawić na moment, w którym wybrałaś już krój sukni. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny fason kreacji, (np. bez pleców bądź bez ramion) zorientuj się czy masz możliwość wyboru stanika w swoim rozmiarze, który odpowiednio ukształtuje Twój biust.

 

 

 

 

 

Jeżeli wybierzesz suknię klasyczną z zakrytymi ramionami nie będziesz miała problemu z zakupem stanika - praktycznie każdy model będzie odpowiedni. Będziesz mogła zdecydować się na bardziej klasyczny w kroju, fasonie czy pod względem zdobień stanik lub bardzo elegancki i szykowny. Tak naprawdę dobór stanika w tym przypadku uzależniony jest od wielkości biustu, kształtu i budowy  ciała oraz Twoich upodobań.

 Wybierając suknię z odkrytymi ramionami powinnaś poszukiwać stanika typu strapless.

Dla Pań z mniejszym biustem doskonałym rozwiązaniem są staniki marki Twin, które stabilnie unoszą biust bez dodatkowego podtrzymania ramiączkami. Posiadają one delikatne silikonowe tasiemki na całym obwodzie, żeby w jak najlepszym stopniu podtrzymać biust, a stanik pozostał na właściwym miejscu przez cały czas.

Staniki Twin mają również odpowiednio wyprofilowany dekolt aby dopasować je do nieco bardziej wykrojonego dekoltu typu „serduszko”.

Doskonałym konstrukcyjnie rozwiązaniem w stanikach Twin i niezwykle cenionym przez Panny Młode jest zastosowany pojedynczy lub podwójny push-up. Dzięki doskonałej konstrukcji staniki te pięknie zbierają, unoszą i eksponują biust, jednocześnie dodając mu nieco objętości.

 

Bielizna ślubna

 

Panie ze średnim i większym biustem mają do dyspozycji doskonały konstrukcyjnie strapless firmy Woderbra, który gwarantuje idealne podtrzymanie nawet obfitego biustu. Są to obecnie najlepsze na rynku bezramiączkowce. Zastosowano w nim technologię „hand shaped” – „łapek” w miseczkach połączonych z fiszbinami wykonanych z elastycznego tworzywa, dzięki czemu stanik dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Dodatkowo „łapki” i fiszbiny pokryto silikonem mającym zapewnić maksymalny komfort noszenia. Zadaniem „łapek” w miseczkach jest ładne ukształtowanie biustu, zebranie go do środka i zapewnienie stabilnego podtrzymania nawet podczas intensywnych ruchów. Posiada on również silikonowe paski na całym obwodzie ułatwiające utrzymanie stanika we właściwym miejscu przez całą noc. Biustonosz wykonany jest z miękkiej i gładkiej mikrofibry lub z delikatną, gładką koronką. Jego dodatkową, cenioną przez Panny Młode zaletą jest głębokie wycięcie między miseczkami tzw. plunge, który pozwala dopasować go nawet do sukni z głębokim dekoltem.

 

Bielizna ślubna

 

 

Jeżeli wybieramy suknię z odkrytymi plecami to mamy do wyboru stanik z obniżonym obwodem i całą gamą możliwości w przepięciu ramiączek.

Np. Do sukni z odkrytymi plecami ale z „szarfą” na szyi:

 

Bielizna ślubna

 

Do sukni z odkrytymi plecami ale zakrytymi ramionami:

 

 Bielizna ślubna

 

 

Pozostałe możliwości zapięcia stanika z obniżonym obwodem.

Jeśli mamy w sukni zabudowane plecy ale wykonane z przejrzystej koronki, to możemy zastosować przejrzyste, silikonowe zamienniki szelek i obwodu w naszym staniku. Niemniej pamiętajmy, aby nie zakładać ich gdy plecy są całkowicie odkryte, wówczas będą widoczne, a przez to mało estetyczne i eleganckie.

 

Bielizna ślubna

 

Wybierając suknię ślubną pamiętajmy, że staniki, w których możliwe jest zastosowanie obniżonego obwodu są to fasony ma mniejsze biusty. W przypadku gdy  biust jest mały lub średni,  wówczas zastosowanie takiego stanika jest jak najbardziej możliwe. Natomiast gdy mamy nieco większe piersi lub ale wiotkie, a więc wymagający solidnego podtrzymania i uniesienia, nie decydujmy się na taki krój sukni, gdyż żaden stanik „bez obwodu” nie zapewni nam odpowiedniego podtrzymania biustu.

A kiedy suknia wymaga czegoś zupełnie bez…. obwodu, bez ramiączek, bez silikonowych wstawek?

W takim wypadku warto zastosować rozwiązania „nie-stanikowe” niemniej pozwalających nieco zakryć biust.

Są to np.:

 

Biustonosz samonośny materiałowy lub silikonowy:

 

 

Bielizna ślubna

 

 

Bielizna ślubna

 

Biustonosz samonośny ze „skrzydełkami” czy osłonki na brodawki.

 

Pamiętajmy jednak, że te rozwiązania dedykowane są również kobietom z mniejszym i  jędrnym biustem tzw. samonośnym. Powyższe staniki samonośne nie uniosą i nie podtrzymają nam biustu. Zakryją go jedynie, przyklejone bezpośrednio do piersi miseczki, a następnie spięte razem na mostku dadzą jedynie lekki efekt zebrania piersi do środka, bliżej ku sobie.

 

Wybierając suknię z bardzo głębokim dekoltem,  mamy do dyspozycji kroje staników tzw. plunge.  Jeśli dekolt odsłania  cały mostek między piersiami musimy zastosować głębszy stanik bez klasycznego łączenia miseczek. Takie rozwiązanie proponują nam firmy Wonderbra i Gossard.

 

Kolor bielizny

Bielizna ślubna najlepiej sprawdza się w kolorze złamanej bieli,  cielistym, który nie będzie  odznaczał się pod żadnym kolorem sukni oraz klasycznym białym, jeśli  suknia jest w tym właśnie odcieniu.

Kiedy   najważniejsza część  bielizny, czyli stanik, została wybrana, pozostaje skompletowanie pozostałych elementów.  Ich wybór jest spory. Możemy zdecydować się na klasyczne figi, stringi bądź szorty. Jeśli planujemy wystąpić w  pończochach to mamy do wyboru samonośne (wyposażone w szeroki pas koronki wyściełany od spodu paskami silikonu utrzymujące pończochę na nodze) lub podtrzymywane na pasie do pończoch.

 

 Bielizna ślubna

 

 

Panie, które lubią wymodelować sobie sylwetkę, a jednocześnie chcą aby nie była to codzienna bielizna modelująca mogą zaopatrzyć się w gorset lub body.

 

Bielizna ślubna

 

Wybierając bieliznę ślubną w pierwszej kolejności musimy dobrze dobrać ją do wielkości  biustu, jego kształtu i budowy ciała. Gdy zrobimy już rozeznanie jaki w naszym przedziale rozmiarowym mamy wybór fasonów staników, wtedy możemy decydować się na konkretny krój sukienki i do niej zakupić stanik oraz pozostałe elementy bielizny z szerokiej oferty producentów.

Pamiętajmy, aby przy doborze stanika korzystać z usług brafitterki, która indywidualnie dopasuje  stanik  do budowy ciała i kroju sukni ślubnej. Specjalistka  nauczy również jak prawidłowo  zakładać i nosić biustonosz, aby zapewnić sobie komfort i elegancki wygląd w tym szczególnym dniu, jakim jest dzień ślubu.

 

 

Aturem tekstu jest Karolina Sworowska

Karolina wraz z siostrą Joanną realizują swoje marzenie w postaci Salonu brafittingowego Bretelle lingerie. W ramach swojej działalności  realizują się nie tylko w postaci sprzedaży bielizny, ale przede wszystkim w edukacji, doradztwie i pomocy swoim klientkom – kobietą w potrzebie.

http://www.bretelle.pl